עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה

עורך דין אלימות במשפחה – פלילי

אלימות, מכל סוג שהוא, היא תמיד התנהגות פסולה. בהתאם, נקבעו חוקים נוקשים ובתי המשפט רשאים להטיל על העוברים עליהם עונשים מרתיעים. במקרים של אלימות במשפחה, רמת החומרה גבוהה אף יותר. משפחה אמורה להיות מסגרת בטוחה ותומכת, ושדווקא בתוך התא המשפחתי מתפרצת אלימות, חובה לטפל בכך מיד ובאמצעות כל הכלים האפשריים. הכלל תקף גם במקרים של אלימות פיזית, גם כשהאלימות נפשית או מילולית, וגם כשהיא באה לידי ביטוי בתחום הכלכלי. עוד חשוב לדעת כי עבור כל עורך דין אלימות במשפחה היא נושא רגיש מאין כמותו, ויחסם ללקוח בהתאם. משרד עורכי דין חנה דוד מטפל בכל סוגי המקרים של אלימות במשפחה, ברגישות ובנחישות רבה.

באילו מצבים מומלץ לפנות מיד אל עורך דין אלימות במשפחה

אלימות כלכלית הוא השם הכולל למגוון רחב של מצבים ובהם מניעת עבודה במטרה ליצור יחסי תלות, ניצול, דרישה מבן/בת הזוג לדווח מראש על כל הוצאה כספית, הסתרה של נכסים, מניעת גישה אל חשבון הבנק ועוד. אלימות מילולית גם היא סוג של אלימות הכוללת איומים, השפלות, קללות ועוד. כשבן/בת הזוג מאיימים, הצעד הראשון הוא הוצאת צו הגנה באופן מידי. השפלות וקללות יובילו למתן צו כזה ע"י בית משפט בדרך כלל כשהאלימות נמשכת פרק זמן משמעותי. אלימות פיזית היא כל הפעלת כוח על בן/בת זוג או על הילדים. כל תקיפה שהקורבן שלה הוא בן משפחה מוגדרת באופן אוטומטי כ"תקיפה בנסיבות מחמירות". קטגוריה נפרדת בה מטפל עורך דין אלימות במשפחה היא פגיעה בקטין, מפני שקטינים הינם חסרי ישע ולכן הפגיעה בהם חמורה אפילו יותר מאלימות משפחתית אחרת בפני החוק.

אוזן קשבת ופעולה בכל האפיקים הרלוונטיים

עורך דין אלימות במשפחה נדרש לפעול באופן מידי על מנת למנוע נזקים בלתי הפיכים. בהתאם, משרד עורכי הדין של חנה דוד מקפיד על זמינות מרבית במקרים אלה, ומתגייס מיד לעזרה. השירות מתאפיין גם בהקשבה מלאה ורגישה, הבנה מהירה של תמונת המצב ונקיטת כל הצעדים הרלוונטיים. עורכת הדין חנה דוד הקימה את המשרד לפני כ-10 שנים, ועוד קודם לכן טיפלה במקרים של אלימות במשפחה כעורכת דין שכירה, כך שכבר צברה ניסיון רחב היקף שמתורגם לשירות מועיל במיוחד.

Scroll to Top